خانه / تازه ترین آلبوم ها / آلبوم «ای شب» با صدای پوریا اخواص منتشر شد

آلبوم «ای شب» با صدای پوریا اخواص منتشر شد

آلبوم «ای شب» با صدای پوریا اخواص و آهنگسازی سیدامیر طاهری منتشر شد.

آلبوم «ای شب» شامل دو بخش همایون و بیات زند است در این آلبوم اشعاری از حسین منزوی، نیما یوشیج و محمد پیشوایی خوانده شده است. «چنین که تویی» با غزلی از حسین منزوی، قطعه بی‌کلام «سپیدمست»، آواز «ای شب» با سروده‌ای از نیما یوشیج و تصنیف «بی باور» با شعری از محمد پیشوایی قطعات بخش اول این آلبوم است.

آلبوم ای شب پوریا اخواص

بخش دوم آلبوم (بیات زند) در پنج پرده با عناوین «فِتراق» (واژه‌ای لری به معنی در پی انجام کاری بودن)، «خطاب»، «شَمیده»، «آنگاه» و «انجام» بر روی شعری از محمد پیشوایی ساخته شد.

در این اثر مهدی حقیقی (تار، تارباس و مُراژ)، پویان منصوری (تار، دمام و بِندیر)، سیدامیر طاهری و سینا نصرتی (سه‌تار)، محمدرضا پوستی (عود)، نیما جوزی (نی)، مهبد نبوی (کمانچه و کمانچه آلتو)، ماکان خوی‌نژاد (ویلنسل)، سینا کریمی (کنترباس) و امیرمحمود صفرپور (تمبک) نوازندگان و ساسان بخششی (صدابردار، میکس و مسترینگ)، محمدرضا پوستی و مهدی حقیقی (ناظران ضبط)، میلاد نواربافی (مترجم)، معین هاشمی نسب (عکاس)، وحید محمدی (طراح کاور) و آیسان حقیقت (طراح گرافیک) حضور دارند.

این اثر توسط موسسه «آوای حنانه» منتشر  شده و نشر و پخش جوان و سایت بیپ تونز به ترتیب مسئولیت پخش فیزیکال(سی دی) و دیجیتال اثر را برعهده دارند.

«ای شب» اثری مستقل در موسیقی ایرانی به شمار می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.